O Akademii

Light Garden Academy je škola profesionální fotografie a retuše. Od roku 2008 pořádáme semináře, vydáváme výuková videa a knihy, které mají za cíl vychovat novou generaci profesionálů. Dali jsme si za cíl zprostředkovat pohled ‚za oponu‘ a zbavit tak komerční fotografii aury tajemství, která je obklopuje.

Vznik Akademie se datuje na začátek roku 2008, kdy Stanislav Petera uspořádal první seminář o postprodukci, v té době jediný svého druhu v České republice. Seminář měl extrémní úspěch a proto následovaly další – o postprodukci, módní fotografii a Stanislav přesvědčil i několik dalších úspěšných fotografů a retušérů, aby sdíleli své know-how.

Od té doby semináři prošlo přes deset tisíc lidí, z nichž mnozí nabyté zkušenosti zúročili tak, že dnes už patří ke špičkám v oboru.

“ Od podobných workshopů si většinou moc neslibuji, lektoři probírají stále ty samé základní věci dokola, které jsem slyšel už milionkrát. Tento seminář mne ale velmi příjemně překvapil. Probírají se tu věci, které se v žádné knize nedočtete a nikdo jiný vám je tak snadno nesdělí. „
Dan Vojtěch / Reklamní fotograf

Na konci roku 2009 veškeré aktivity Stanislava Petery převzala nově vzniklá značka Light Garden Academy. K seminářům přibyla výuková videa, která srozumitelnou a strukturovanou formou předávají znalosti expertů, kteří patří ke špičkám na českém trhu.

O seminářích

Naše semináře jsou určeny pro profesionály a všechny, kdo se jimi chtějí stát. Učíme praktickou, strukturovanou a intenzivní formou. Naším cílem je předat maximum řemeslných i uměleckých dovedností v minimálním čase. I díky tomu se z Intenzivních a Mistrovských výcviků stal defakto standard profesionálního vzdělání.

Přední reklamní agentury a grafická studia nám posílají své kreativce s jistotou, že posuneme dovednosti jejich zaměstnanců. Fotografové si k nám chodí rozšířit své znalosti retuší, svícení i kompozice a inspirovat se, aby mohli posunout svou tvorbu dál. Studenti fotografie na nich nabírají zkušenosti pro svou budoucí úspěšnou kariéru.

“ Jako reklamní a portrétní fotograf se s pokročilou postprodukcí setkávám téměř denně. Přestože si na upravu vlastních prací vetšinou najímám odborníky, neodolal jsem možnosti nahlédnout do zákulisí tohoto oboru. Díky semináři mám lepší představu, co je možné v postprodukci vytvořit, můžu konkrétněji vysvětlit své představy a do méně náročných  projektů se již odvážím občas pustit i sám. „
Tomáš Třeštík / Reklamní fotograf

Všechny semináře vedou zkušení odborníci, kteří všechny postupy předvádí na reálných komerčních projektech – naučíte se tedy přesně ty dovednosti, které jsou na současném trhu žádané.

O výukových sériích

Obsah seminářů doplňují a rozšiřují naše výuková videa. Naučíte se na nich dovednostem z mnoha oblastí fotografického řemesla.

Série Světlo a Filmové svícení: Naučíte se, jak správně svítit a poradit si se světlem v jakoukoliv denní dobu na jakémkoliv místě.
Série Retuše a Montáže: Jak fotky vyretušovat a skládat epické montáže
Série Pózování: Jak při focení komunikovat s modely, civilisty i sportovci
Série Kompozice: Jak ovládnout kompozici, aby diváka okamžitě vtáhla do děje
Série Marketing: Jak vybudovat vlastní portfolio a značku a nechat fotky vydělávat

Máte jedinečnou možnost se ‚podívat do hlavy‘ jednotlivým umělcům a zjistit, jak o svých fotografiích přemýšlí, jak je plánují a jak nakonec zvládají rozsáhlé produkce a velká focení. To vše vám pomůže k tomu, abyste své fotografie posunuli zas o kus dál.

“ Možnost sledovat odborníky v této oblasti jak od začátku do konce dosahují tak úžasných výsledků za opravdu krátký čas a se základními technikami je pro mě velikým přínosem. Pokud nahlédnete na příklady a jejich stav před a po a nejste schopni přijít na to jak takového výsledku dosáhnout, autoři Vám to předvedou v řádech minut. „
Recenze na Designportal.cz