03.05. - 09.05.2025 - Šumava

Fototábor 2025

Tábor, jaký jste ještě nezažili.

FOTOTÁBOR je legendární sedmidenní fotografické setkání v divoké přírodě Šumavy. V útulné chalupě, kterou budeme mít pouze pro sebe. Na každý den jsme pro vás připravili velké tematické focení.

Čekají vás špičkoví modelové, neokoukané lokace, dokonalé kostýmy a propracované rekvizity. Přidejte k tomu vedení dvou zkušených fotografů a je jasné, že nic takového jste ještě nezažili. FOTOTÁBOR je ideální pokud rádi fotíte, ale neradi zařizujete. Všechno totiž zařídíme my a na vás bude jen dělat fotky…ty dokonalé.

Fototábor letos slaví desetileté výročí. Rozhodli jsme se proto jinak uzavřený seminář pro naše elitní studenty otevřít i novým tvářím. Místa máme přesně tři. Přidáte se?

Pod vedením dvou zkušených vedoucích se dostanete až na hranice svých fotografických možností…a pak daleko za ně. Domů si krom zážitků a nových zkušeností přivezete i hromadu fotek, o kterých jste ani nevěděli, že je dokážete vytvořit.

Proč jet na Fototábor?

  • Obohatíte si portfolio o skvělé fotky.
  • Zlepšíte se ve focení. Neskutečně rychle.
  • Získáte zkušenosti s velkým focením a naučíte se ho vést.
  • Dostanete k dispozici lokace, modely a kostýmy, ke kterým byste se jinak nedostali.
  • Pracovat budete ve skvělé partě zkušených a zapálených fotografů.
  • Získáte novou inspiraci a čerstvé pohledy na svou tvorbu.
  • Odjíždět budete nadšení, zapálení a s fotkami, o kterých jste netušili, že je dokážete udělat!
  • A ano. Fotky, které tu vidíte, vznikly v průběhu let právě na Fototáborech.

Jak Fototábor vypadá?

Princip je jednoduchý. Odjedeme společně do Krušných hor, kde máme pronajatou krásnou chatu. Každý den dostanete na hraní jinou (velkou!) produkci. My připravíme modely, kostýmy, rekvizity, lokaci i téma. Na vás je udělat si výzkum, připravit příběh, storyboardy a z připravené produkce vytvořit v týmech co nejlepší fotky.

S tím vám samozřejmě pomáháme, radíme a celé dny vlastně neřešíme nic jiného, než fotky, focení, světlo, kompozice, storytelling atd. Krom super nových fotek do portfolia si pak jako vedlejší efekt odvezete zaprvé nové kamarády, zadruhé neskutečný posun v dílčích fotografických disciplínách i přemýšlení.

Den na Fototáboře:

Odpoledne
Představíme téma focení na další den. Dozvídáte se, jak bude vypadat produkce, jaké dostanete k dispozici modely, jak budou vypadat kostýmy a rekvizity. Jedeme na obhlídku lokace.

Večer
Plánování focení. Týmy pracují na příbězích, které budou fotit následující den. Hledáme inspiraci, kreslíme storyboardy, diskutujeme o světle, kompozici a emocích. Pokud zbývá síla, retušujeme fotky z posledního focení.

Ráno
Odjíždíme na lokaci. Modelové se připravují a týmy si začínají připravovat jednotlivé záběry. Ladíme kompozici, pomáháme se světlem i prací s modely. Každý z účastníků mívá vymyšlený vlastní příběh, na kterém pracuje a ostatní členové týmu jsou mu k dispozici jako asistenti. Přes den intenzivně fotíme, svítíme a rozebíráme, co a jak zlepšit, aby vaše fotky byly opravdu monumentální.

Po focení
Vybíráme nejlepší fotky a diskutujeme nad nimi. Rozebíráme kompozici, světlo, pózy i emoce. A také chyby a jak se jim příště vyhnout. Vybíráme záběry pro retuše a upravujeme fotky.

Praktické informace:

FOTOTÁBOR se koná v termínu 3. až 9. května 2024 v chalupě na Šumavě. Cena zahrnuje ubytování, stravu a veškerý program, nezahrnuje dopravu na místo ani v průběhu akce. Ubytování: V ceně akce je ubytování v malebné chlalupě na společných pokojích.

Strava: Součástí ceny je plná penze.

Co potřebujete s sebou: Vlastní fotoaparát a počítač, na kterém budete fotky retušovat (pokud chcete retušovat).

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper’s Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

Radovan Bartek

Talentovaný fotograf, retušér z Jihlavy, který se zaměřuje na větší grafické úpravy ve svých fotografiích.

Jeho fotografie jsou různorodé, od portrétů až po velké montáže, které mnohdy připomínají plakáty velký filmů. Mezi jeho nejoblíbenější žánry patří fotografování a retuše portrétů a fotografické montáže / koláže, photobashing se zaměřením na báje, filmové žánry, fantasy a sci-fi.

Cena vč DPH: 29 900 Kč
Poslední místa!

Detaily

Volná místa: 
1 (z 12)
Lektor: 
Stanislav Petera, Radovan Bartek