13.04. - 14.04.2024 - Praha

Intenzivní výcvik: Kompozice

Mistrovství v kompozici

Naučíte se pracovat s kompozicí jako hlavním nástrojem fotografa. Provedeme vás promyšleným systémem, od základních nástrojů až po pokročilé vypravěčské techniky. Naučíte se komponovat snadno, rychle a precizně a v jakékoliv situaci.

Už žádné přemýšlení, bádání nebo zkoušení. Uvidíte scénu, v hlavě si projdete jednoduchý myšlenkový postup a automaticky zvolíte správné ohnisko, vzdálenost i úhel záběru. Výsledek? Precizní kompozice a skvělá fotka.

Dozvíte se, jak je to s ohnisky. Které vám pomůže vytvořit romantickou atmosféru a které vám naopak zaručí drama a dynamiku. Zjistíte, jak velký rozdíl ve fotce udělá jiný úhel záběru a co se stane, když si lehnete na zem, nebo naopak vylezete na štafle.

Naučíte se kdy (a jak) ořezávat, kdy naopak ne a k čemu jsou náklony fotky. Ukážeme si, kdy dává smysl zabírat modelku zepředu, zeshora i zezadu. Kdy je dobré fotit přes listí a kdy vám to naopak uškodí. A spoustu dalších věcí.

Obsah semináře

Kompozice

Pokud jste si mysleli, že kompozice má něco společného se zlatým řezem, středovkami nebo pravidly třetin tak vás poměrně rychle vyvedeme z omylu. Skutečná pravidla kompozice jsou daleko komplexnější, než se dočtete ve fotografických časopisech.

Naučíte se, jak se vymanit z dvojrozměrného myšlení, jak začít přemýšlet v prostoru jak dostat do fotek hloubku. Předvedeme si, co znamenají rytmus, řeč tvarů a poměry hmot a jak jich ve fotce využít. Rychle a bez přemýšlení. Jak si nastavit jednoho nebo víc lidí, kdy dává smysl zabírat detaily a kdy vám lepší službu udělá záběr z dálky. Ukážeme si, jak záběr udělat něžný, dynamický, hluboký, epický nebo naopak tajemný.

Filmová řeč

Druhou část budeme věnovat filmové řeči. Ukážeme vám, jak nafotit sérii fotek, která odvypráví příběh. Budeme pracovat se střídáním typů záběrů, s emocemi a vytvářením napětí. Dozvíte se, jak sérii udržet konzistentní, zajímavou a diváka chytnout a už ho nepustit. Střídáme teoretické bloky s praxí, abyste dostali kompozici i filmovou řeč opravdu pod kůži.

Užitečná pro vás budou i zadání k praktickým cvičením, na kterých si ověříte, jestli teorii opravdu dokážete převést do vlastní praxe.

O semináři:

Seminář je pro všechny, kdo s kompozicí občas trochu bojují a chtěli by jí porozumět do hloubky. A krom porozumění jí pak převést i do vlastní praxe a posunout tak svoje fotky na úplně novou úroveň.

Praktické informace:

Seminář se bude konat v termínu 13. – 14. dubna 2024 v Praze. Cena nezahrnuje dopravu, ubytování a stravu. Budete potřebovat vlastní fotoaparát s objektivy, které běžně používáte. Počet míst na tomto workshopu je omezen.

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper’s Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

Cena vč DPH: 3 990 Kč
Poslední místa!

Detaily

Volná místa: 
1 (z 15)
Lektor: 
Stanislav Petera