26.01. - 28.01.2024 - Praha

Intenzivní výcvik: Pózování

Mistrovství v práci s modely

Získejte jistotu v práci s lidmi, pózování a komunikaci. Naučíte se, jak rychle, hladce a beze stresu uvolnit neznámého člověka. I pokud nikdy nefotil. Pochopíte, jak ho postupně navést do přirozené pózy, ve které se bude cítit (a hlavně vypadat!) skvěle. Dostaneme se i k emocím a ukážeme si, jak je nejen vyvolat, ale i zachytit ve fotce.

Počet volných míst: 0

Obsah semináře

Pózování je umění. Umění uvolnit během tří minut člověka z ulice. Zbavit ho nechuti k focení a dostat z něj výraz i emoce. Umění rozhýbat modelku, nechat jí použít přirozenou inteligenci těla. Umění stát se neviditelným a nechat modely žít svůj příběh, bez vědomí že je fotíme. Pózování je také umění vybrousit s tanečníkem jediný dokonalý pohyb a zachytit ho ve správném okamžiku. A jestli si myslíte, že umění pózovat přijde samo…tak nepřijde. Je potřeba ho cvičit. A přesně o tom bude náš další uzavřený seminář.

Budeme se věnovat třem samostatným disciplínám. Pózování civilistů (lidí z ulice, kteří nemají s focením žádnou zkušenost). Pózování modelek. A nakonec práci se sportovci a tanečníky. Během tří velice intenzivních dní se ponoříme do anatomie a stavby lidského těla, klasického umění, choreografie, herectví, nonverbální komunikace a na řadu přijde i balet. Krom toho postavíte desítky, možná stovky póz a práce s lidmi vám přejde do krve.

O semináři:

Seminář se bude letos konat pouze jednou a máme omezený počet míst. Tím budeme mít dost času i prostoru se tématům věnovat do detailu a všechno si i procvičit, aniž bychom se museli zdržovat základy.

Praktické informace:

Seminář se bude konat v termínu 26. – 28. ledna 2024 v Praze. Cena nezahrnuje dopravu, ubytování a stravu. Budete potřebovat vlastní fotoaparát s objektivy, které běžně používáte. Počet míst na tomto workshopu je omezen.

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper’s Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

Cena vč DPH: 5 990 Kč
Obsazeno

Detaily

Volná místa: 
0 (z 12)
Lektor: 
Stanislav Petera