13.01.2024 - Praha

Zážitkový seminář: Akt & Balet & Emerald

Akt do hloubky a na úrovni

Akt v podání baletek slavil u účastníků neskutečný úspěchInteriéry designového projektu Emerald v centru Prahy také nemají konkurenci. Rozhodli jsme se proto spojit tyto dva elementy do jednoho semináře a dát vám k dispozici asi nejlepší kombinaci, kterou kdy český fotografický svět zažilJaké příběhy necháte rozehrát, je jen na vás.

Počet míst: 12
Počet volných míst: 1

Během semináře se naučíte pracovat s profesionálními tanečnicemi, pózovat je v kontextu uměleckého aktu i správně namíchat všechny ingredience, ze kterých se dobrý akt skládá. Pózu, světlo a styling i rekvizity. To všechno vám vysvětlíme, prakticky předvedeme a během dne vám bude k dispozici profesionální tým asistentů, kteří vám pomohou vaše fotky dovést až k dokonalosti.

Odnesete si jak nové technické znalosti a dovednosti, tak špičkové fotky portfolia. Seminář bude rozdělen na dvě části. Začneme briefingem, kde probereme technickou stránku věci, povíme si něco o pózování, svícení, kompozici, i práci s týmem.

Následovat bude praktická část, ve které si sami všechno vyzkoušíte, s různými modelkami a na několika rozmanitých lokacích. Dostanete k dispozici světla, tým asistentů a naprosto epickou lokaci. A samozřejmě profesionální modelky a naprosto jedinečné rekvizity k tomu. Na úrovni, kterou v čechách nenajdete.

Na konci dne budete mít jak dechberoucí fotky do portfolia, tak technické znalosti, které vám umožní podobné focení dát dohromady sami. A je vcelku jedno, jestli chcete fotit akty s pro vlastní potěšení, nebo plánujete rozvíjet svou profesionální kariéru uměleckého fotografa.

Jednodenní seminář je určen pro malou skupinu účastníků. Jde o jednorázovou akci, která se nebude opakovat. Podmínkou účasti je rutinní ovládání foťáku, alespoň lehké zkušenosti s focením lidí a vlastní doprava na místo.

Program semináře

Seminář se koná 13. ledna 2024 v projektu Emerald centru Prahy.

Počet míst: 12
Počet volných míst: 1

  • 09.00 – 10.00 – Briefing: Světlo, kompozice, pózování
  • 10.00 – 12.00 – Focení
  • 12.00 – 13.00 – Pauza na oběd
  • 13.00 – 14.00 – Briefing: Pokročilá práce se světlem a pózou
  • 14.00 – 17.00 – Focení

Praktické informace:

Seminář se koná 13. ledna 2024 od 9h ráno do 17h v historické budově v centru Prahy. Cena nezahrnuje dopravu na místo, ubytování ani stravu. Budete potřebovat vlastní fotoaparát s objektivy, které běžně používáte. Počet míst na tomto workshopu je omezen. Podmínkou účasti je rutinní ovládání foťáku, alespoň lehké zkušenosti s focením lidí a vlastní doprava na místo.

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper’s Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

Cena vč DPH: 5 990 Kč
Poslední místa!

Detaily

Volná místa: 
1 (z 12)
Lektor: 
Stanislav Petera