21.01.2024 - Praha

Zážitkový seminář: CYBERPUNK

Neopakovatelný zážitek, jedinečné zkušenosti.

Představte si město, kde neonová světla rozsvěcují nekonečnou noc a deštivé ulice odrážejí tisíce barev, jako by obloha sestoupila na zem a roztříštila se do nekonečného mozaikového vzoru. Vítejte na semináři, kde se cyberpunk nejen prožívá, ale i fotografuje.

Ve světě kontrastů, kde se staré prolíná s novým a digitální se snoubí s organickým, budete mít jedinečnou příležitost zachytit esenci cyberpunkové éry. Váš objektiv bude zachycovat příběhy vytesané do fasád budov, v odlesku neónových nápisů a v zamlžených obličejích lidí, kteří jsou součástí dystopického světa.

Během jednoho dne se ponoříte do jedinečného světa, který vystavímenasvítíme neony a zahalíme do mlhy jen pro vás. Čekají vás zážitkyzábava, ale hlavně fotky, které opravdu jen tak někdo nemá.

Odnesete si jak nové technické znalosti a dovednosti, tak špičkové fotky portfolia. Seminář bude rozdělen na dvě části. Začneme briefingem, kde probereme technickou stránku věci, povíme si něco o bezpečnosti a uvedeme vás do kontextu světa, ve kterém se ocitnete. Rozebereme také svícení, které se k ohnivému focení hodí a technické problémy, které mohou nastat.

Následovat bude praktická část, ve které si sami všechno vyzkoušíte. Dostanete k dispozici světla, tým asistentů a naprosto epickou lokaci. A samozřejmě profesionální tým herců a performerů. Na úrovni, kterou v čechách nenajdete.

Na konci dne budete mít jak dechberoucí fotky do portfolia, tak technické znalosti, které vám umožní dát podobné focení dohromady sami. Bezpečně, jednoduše a opakovaně.

Jednodenní seminář je určen pro malou skupinu účastníků. Jde o jednorázovou akci, která se nebude opakovat. Podmínkou účasti je rutinní ovládání foťáku, alespoň lehké zkušenosti s focením lidí a vlastní doprava na místo.

Program semináře:

Seminář se koná v neděli 21. ledna 2024 v Praze.

  • 09.00 – 09.30 – Briefing: Základy, bezpečnost, jednodušší efekty
  • 09.30 – 12.00 – Focení
  • 12.00 – 13.00 – Pauza na oběd
  • 13.00 – 14.00 – Briefing: Svícení, větší scény a rozměrné, náročné efekty
  • 14.00 – 17.00 – Focení

Co vás čeká:

Naprosto úchvatná lokace, kde cyberpunkový svět ožívá naplno. Potemělé uličkytržiště, nebo obří herna se retro herními automaty. Ale také dystopická nemocnice, kde šílený doktor předvádí praktické prolnutí organického a digitálního světa, nebo pěstírna orgánů. A samozřejmě hromada herců v precizně vystavěných kostýmech, s jedinečným makeupem a profesionálním přístupem. Jen pro vaše fotografické potěšení.

Praktické informace:

Seminář se koná v neděli 21. ledna 2024 od 9h ráno v Praze. Cena nezahrnuje dopravu na místo, ubytování ani stravu. Budete potřebovat vlastní fotoaparát s objektivy, které běžně používáte. Počet míst na tomto workshopu je omezen. Podmínkou účasti je rutinní ovládání foťáku, alespoň lehké zkušenosti s focením lidí a vlastní doprava na místo.

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper’s Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

Cena vč DPH: 5 990 Kč
Obsazeno

Detaily

Volná místa: 
0 (z 15)
Lektor: 
Stanislav Petera