22.06.2024 - Praha

Zážitkový seminář: Tajemství staré Prahy

Stínadla, Alchymisté a Golem.

Rychlé Šípy, Rufolfinští alchymisté i tajemství židovských mudrců. Přijměte pozvání na nezapomenutelný zážitkový seminář, který vás vezme hluboko do tajemné staré Prahy.

Společně prozkoumáme ty nejmalebnější lokace, které Praha vůbec nabízí. Křivolaké uličky, chudinská čtvrť i skrytá zákoutí se starými plynovými lampami. Ve fotografiích oživíme příběhy, které na vás budou dýchat atmosférou dob dávno minulých.

Čeká vás nebezpečná cesta Stínadly, ve stopách Rychlých Šípů. Společně s Rudolfinskými alchymisty se znovu pokusíme objevit kámen mudrců a nakonec se ve staré židovské vydáme za tajemstvím bájného Golema.

Připraveny pro vás máme jako obvykle profesionální herce ve skvělých kostýmech, krásné lokace a odbornou radu i pomoc zkušených asistentů. Odnesete si zážitky, nové zkušenosti a hlavně neopakovatelné fotky.

Odnesete si jak nové technické znalosti a dovednosti, tak špičkové fotky portfolia. Seminář bude rozdělen na dvě části. Začneme briefingem, kde probereme technickou stránku věci, povíme si něco o pózování, svícení, kompozici, i práci s týmem.

Následovat bude praktická část, ve které si sami všechno vyzkoušíte, s profesionálními modely a na několika rozmanitých lokacích. Dostanete k dispozici světla, tým asistentů a naprosto epické lokace. Na úrovni, kterou v čechách nenajdete.

Na konci dne budete mít jak dechberoucí fotky do portfolia, tak technické znalosti, které vám umožní podobné focení dát dohromady sami. A je vcelku jedno, jestli chcete fotit příběhy pro vlastní potěšení, nebo plánujete rozvíjet svou profesionální kariéru a tematická focení nabízet i klientům.

Jednodenní seminář je určen pro malou skupinu účastníků. Jde o jednorázovou akci, která se nebude opakovat. Podmínkou účasti je rutinní ovládání foťáku, alespoň lehké zkušenosti s focením lidí a vlastní doprava na místo.

Program semináře

Seminář se koná 22. června 2024 v okolí Pražského Hradu a Nového Světa.

  • 9.00 – 10.00 – Briefing: Světlo, kompozice, práce s modely
  • 10.00 – 12.00 – Focení
  • 12.00 – 13.00 – Pauza na oběd
  • 13.00 – 14.00 – Briefing: Pokročilé svícení
  • 14.00 – 17.00 – Focení
  • 17.00 – 18.00 – Pauza na večeři
  • 18.00 – 21.00 – Večerní focení

Praktické informace:

Seminář se koná 22. června 2024 od 9h ráno do 21h večer na několika lokacích v okolí Pražského Hradu a Nového SvětaCena nezahrnuje dopravu na místo, ubytování ani stravu. Budete potřebovat vlastní fotoaparát s objektivy, které běžně používáte. Počet míst na tomto workshopu je omezen. Podmínkou účasti je rutinní ovládání foťáku, alespoň lehké zkušenosti s focením lidí a vlastní doprava na místo.

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper’s Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

Cena vč DPH: 3 990 Kč
Poslední místa!

Detaily

Volná místa: 
3 (z 15)
Lektor: 
Stanislav Petera