15.09.2024 - Praha

Zážitkový seminář: Viktoriánský Londýn

Neopakovatelný zážitek, jedinečné zkušenosti.

Lákalo by vás zažít hutnou, temnou atmosféru viktoriánského Londýna? Zachytit jí na velkolepých fotkách, kde vaše příběhy rozehrají profesionální herci v propracovaných kostýmech? Ve staré čistírně odpadních vod v Bubenči na nás mezi klenutými cihlovými stropy a obřími parními stroji čeká focení, na které hned tak nezapomenete.

Připravili jsme pro vás další z řady zážitkových seminářů. Nabitý akcí, zkušenostmi i praktickými radami na téma Viktoriánský Londýn. Vydáme se po stopách Sherlocka Holmese, Jacka Rozparovače a několika šílených vynálezců, kteří se snaží vydestilovat esenci lidství. Naučíte se pracovat s herci, tvořit výpravné kompozice, svítit rozlehlé temné prostory a k tomu si odnesete vlastní špičkové fotky, jaké jen tak někdo nemá.

Odnesete si jak nové technické znalosti a dovednosti, tak špičkové fotky portfolia. Seminář bude rozdělen na dvě části. Začneme briefingem, kde probereme technickou stránku věci, povíme si něco o svícení, kompozici, práci s týmem, herci a svícení interiérů.

Následovat bude praktická část, ve které si sami všechno vyzkoušíte. Dostanete k dispozici světla, tým asistentů a naprosto epickou lokaci. A samozřejmě profesionální herce v kostýmech a naprosto jedinečné lokace k tomu. Na úrovni, kterou v čechách nenajdete.

Na konci dne budete mít jak dechberoucí fotky do portfolia, tak technické znalosti, které vám umožní podobné focení dát dohromady sami. A je vcelku jedno, jestli chcete fotit pro kamarádův LARPový kostým, nebo promo k dalšímu holywoodskému velkofilmu.

Jednodenní seminář je určen pro malou skupinu účastníků. Jde o jednorázovou akci, která se nebude opakovat. Podmínkou účasti je rutinní ovládání foťáku, alespoň lehké zkušenosti s focením lidí a vlastní doprava na místo.

Program semináře

Seminář se koná v neděli 15. září 2024 ve staré čistírně odpadních vod v Praze Bubenči.

  • 09.00 – 10.00 – Briefing: Světlo, kompozice, práce s herci
  • 10.00 – 12.00 – Focení
  • 12.00 – 13.00 – Pauza na oběd
  • 13.00 – 14.00 – Briefing: Pokročilé svícení, focení v akci
  • 14.00 – 17.00 – Focení

Praktické informace:

Seminář se koná 15. září 2024 od 9h ráno do 17h ve staré čistírně odpadních vod v Praze Bubenči. Cena nezahrnuje dopravu na místo, ubytování ani stravu. Budete potřebovat vlastní fotoaparát s objektivy, které běžně používáte. Počet míst na tomto workshopu je omezen. Podmínkou účasti je rutinní ovládání foťáku, alespoň lehké zkušenosti s focením lidí a vlastní doprava na místo.

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper’s Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

Cena vč DPH: 4 990 Kč
Obsazeno

Detaily

Volná místa: 
0 (z 15)
Lektor: 
Stanislav Petera