Zdroje #2

Splněný sen retušéra podruhé

Zdroje byly skvělý počin. Vy nám píšete nadšené maily a my je od té doby sami používáme. Pár věcí tam ale chybělo. Takže jsme opět dali dohromady spoustu šikovných lidí, vyhradili si týden času a vzali náš ultimátní 50mpx stroj a nafotili další várku nekompromisních zdrojů, které ocení každý fotograf i retušér. Takže co je nového?

Tekutiny

Chcete modelku obléct do mléka? Do vody? A příčí se vám dělat potopu ve vlastním ateliéru? Není problém, absolvovali jsme to za vás. Na nových zdrojích najdete hromadu fotek tekutin v pohybu, které budou stačit na jakkoliv ambiciózní projekt. Nechybí ani vodní tříšť (pro simulaci biblické potopy) nebo fotky vodní hladiny (pro fotky nad hladinou/pod hladinou). A bubliny. A kapky na skle. Prostě co vás napadne.

Oheň, dým, výbuchy

S pyrotechnickými efekty jsme se tentokrát trochu rozvášnili. Přizvali jsme experty a nafotili zdroje, které by slušely i filmovému plakátu o apokalypse. Máme pro vás také různé typy výbuchů. Nafotili jsme víc zdrojů i k ohni, takže nově můžete zapálit podlahu, stěny i modelky. Nové jsou také jiskrysvětlice a různobarevný dým.

Částicové efekty

Potřebovali jste někdy do fotky prachHvězdný prach? My v poslední době ano, takže na nových Zdrojích najdete rozšíření velmi úspěšných částicových efektů. Teď už by snad nemělo chybět opravdu nic a nikomu.

Látky

Látky. V různých barvách a tvarech. Hodí se když potřebujete ze svatebních šatů udělat vlající svatební šaty, když chcete modelku sledovat přes závoj nebo někam vrhnout kapesníček. Hedvábný.

Světelné efekty

Kolekci světelných efektů jsme rozšířili dost podstatně. Nově pro vás máme paprsky světla (a to v mnoha variantách). Tajemné, procházející mlhou, nebo takové co vypadají jako papsky auta. Všechny jsou jako obvykle nafocené na černém pozadí, takže se dají okamžitě použít do montáže.

Technická kvalita

Série obsahuje přes pět stovek souborů ve formátu JPEG. Drtivá většina zdrojů je nafocena v 50mpx rozlišení na Canon 5DS R a profesionálně převedena z RAWu. Můžete je tedy použít do jakkoliv ambiciózního projektu. Jako bonus na disku najdete záznam tří velkých výbuchů zachycených vysokorychlostní kamerou RED Epic a převedených z RAWu po jednotlivých snímcích. Skvělá věc, pokud se chystáte sami něco vyhodit do vzduchu. Samozřejmě na fotce…:)

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper’s Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

Cena vč DPH: 990 Kč
Verze k dispozici*
  • Online stažení
  • USB Flash
V prodeji * zvolíte v košíku

Detaily

Lektor: 
Stanislav Petera
K dispozici: 
Online stažení, USB Flash