23.09. - 27.09.2024 - Praha

Intenzivní výcvik: Video

Velká videa s malým týmem

Intenzivní, praktický a neuvěřitelně nabitý výcvik, na kterém vás naučíme tvořit velkolepá videa. S malým rozpočtem a kompaktním týmem. Předáme vám znalosti a zkušenosti, které jsme za posledních několik let nabrali při práci na reklamách pro komerční klienty, zbrojní firmy i státní správu.

Seminář se bude konat v termínu 23. – 27. září 2024 v Praze.

Naší specialitou je práce v malém týmu, pod časovým tlakem a v obtížných podmínkách. Díky tomu jsme se naučili pracovat skutečně rychle, efektivně a směřovat energii i pozornost tam, kde má největší efekt. Přesně to na tomto výcviku naučíme i vás.

Od začátku do konce

Naučíte se naplánovat, zprodukovat, natočit i sestříhat video, které obstojí jako profesionální reklamní spot. Budeme se věnovat jak technické stránce a jednotlivým řemeslným dovednostem, tak pokročilejším aspektům vyprávění a práci s emocemi.

Pro koho?

Intenzivní výcvik je určen jak začínajícím filmařům, tak všem, kdo už mají s natáčením zkušenosti, ale chtějí posunout svou tvorbu na novou úroveň.

Praktický pětidenní seminář bude rozdělen na pět bloků. Ukážeme vám celý proces přesně tak, jak skutečně probíhá a všechny dílčí technické aspekty si sami vyzkoušíte v praxi.

Od koho se budete učit?

Náš tým se poslední tři roky věnuje pod značkou StratCom Studio především tvorbě pro zbrojní průmyslvelká herní studia a státní správu. Za tu dobu jsme vytvořili desítky komerčních spotů, některé z nich jsou ke shlédnutí zde:

Program semináře:

Den 1: Plánování, scénář, storyboardy

Naučíte se, jak dát dohromady příběh, scénář i storyboardy. Ukážeme si, jak naplánovat a zorganizovat natáčecí den, aby byla práce skutečně efektivní a nedocházelo k prostojům.

Den 2: Světlo, kompozice, filmová řeč

Druhý den se budeme věnovat filmovému řemeslu. Naučíte se, jak pracovat s kompozicí, jak si nasvítit scénu i jak jednotlivými typy záběrů odvyprávět příběh, který diváka vtáhne do děje.

Den 3: Objektivy, kamerová technika, ostření, pohyb kamery

Třetí den bude ve znamení kamery. Budeme řešit objektivy, ostření, pohyb kamery i jednotlivá použití, výhody i omezení jednotlivých technických řešení. Naučíte se, jak z minima techniky dostat naprosté maximum.

Den 4: Natáčení v praxi, práce s týmem, time management

Čtvrtý den vše převedeme do praxe na kompletním natáčecím dni. Vyzkoušíte si, jak velké natáčení funguje v praxi a zažijete celý proces v přímém přenosu, na vlastní kůži. Během tohoto dne vznikne video, na kterém budeme pracovat v poslední části.

Den 5: Střih, zvuk, color grading

Poslední den budeme věnovat postprodukci. Podíváme se na zoubek střihu, zvuku i barvě a ukážeme si, jak celek seskládat do použitelného výstupu. V tuto chvíli už budete mít jasno v tom, jak na sebe jednotlivé části navazují, co je skutečně podstatné a čemu je třeba věnovat nejvíc energie a pozornosti.

Co si odnesete?

Na konci semináře budete přesně vědět, jak na sebe jednotlivé části procesu navazují a budete umět sami vytvořit reklamní spot. Budete ovládat kompozici a vyprávění příběhu, budete si umět nasvítit scénu a vymyslet pohyb kamery.

Budete mít pod kontrolou celý tým, zvládnete zorganizovat natáčecí den a udržet pozornost tam, kde je třeba. Nakonec dokážete vzít natočený materiál a dostat z něj maximum díky střihu, zvuku a color gradingu.

Praktické informace:

Seminář se bude konat v termínu 27. – 27. září 2024 v Praze. Cena nezahrnuje dopravu, ubytování a stravu. Budete potřebovat vlastní fotoaparát/kameru s objektivy, které běžně používáte. Počet míst na tomto workshopu je omezen.

Pro koho je seminář určen?

Pro všechny fotografy, kameramany i aspirující filmaře. Seminář bude užitečný jak pro lidi, zabývající se komerční tvorbou, tak třeba pro svatební fotografy i filmaře, případně kohokoliv, kdo chce posunout svou tvorbu na novou úroveň.

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper’s Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

Cena vč DPH: 14 900 Kč
Poslední místa!

Detaily

Volná místa: 
1 (z 12)
Lektor: 
Stanislav Petera