Zdroje #1

Splněný sen retušéra

Představujeme poslední díl skládanky, který chyběl v sérii Profesionální Postprodukce. Zdroje jsou…prostě zdroje. Všechny, které potřebujete k montážím. A retuším. Nafocené v nekompromisním 50mpx rozlišení, ze stativu a chytře, tedy tak, aby se daly okamžitě použít.

Jaké zdroje?

Elementy

Základem jsou elementyOheňvodakouřmlhaNěkolik stovek fotek, nafocených na bílém nebo černém pozadí, takže je můžete okamžitě vložit do fotky a nemusíte nic složitě hledat na google images nebo maskovat. Mezi elementy najdete ohnivé zdroje pro zapálení čehokolivrůzné typy ohně a nechybí ani lehké výbuchy. Z vodních zdrojů si poskládáte realistický déšťklidný rybník nebo rozbouřené moře. Nebo biblickou potopu…nebo vodní šaty pro modelku…je to prostě jenom na vás. Kouř a mlha jsou zdaleka nejuniverzálnější zdroje, sami je používáme téměř v každé montáži. Hodí se, když od sebe potřebujete oddělit jednotlivé prvky fotky, vylepšit atmosféru nebo nechat stoupat dým z komínů v pohádkovém městě.

Světelné efekty

Stejně podstatné jako elementy jsou světelné efektyOdlesky objektivurozostřené kapky nebo světelné odlesky. To všechno jsou věci, které často a rádi používáme u finálních úprav fotek. Světelné efekty dodají na uvěřitelnosti montážím a na zajímavosti portrétům. Když je chytře použijete, tak si toho člověk ani nevšimne a ví jenom to, že se mu fotka opravdu líbí. Světelné efekty jsou bez vyjímky nafocené na černém pozadí, takže se dají okamžitě a snadno použít.

Částicové efekty

Částicové efekty jsou další věc, která ve většině našich montáží nechybí. Jsou skvělé kdykoliv potřebujete prach odlétající od kopyt konívánici nebo světlušky. Nebo prostě něco, co dodá fotce strukturu. I ty ve zdrojích najdete a není jich málo.

Přírodní elementy

Všechny, kdo se věnují montážím jistě potěší přírodní elementy. Určitě jste si už vyzkoušeli, jak těžké je najít strom, který se dá snadno vymaskovat. Nebo vymaskovanou trávu, nedejbože mech. No a my jsme se zamysleli, nakoupili několikametrové bílé a černé plachty, popadli stativ a vydali se do lesa. A znovu. A znovu. Až jsme vybudovali velkou kolekci přírodních zdrojů, které jsme všichni potřebovali a nikomu se do toho nechtělo. Od květin, přes různé typy trávymechukeřů až po jehličnaté a listnaté stromy. Samostatné kamenyvětve a mechVšechny připravené k vymaskování nebo rovnou vymaskované. Prostě sen všech retušérů.

Technické elementy

A nakonec máme lahůdku. Technické elementy jsou pro všechny, kdo se věnují retuši portrétů. Poprvé dáváme k dispozici zdroje, které používáme u beauty retuší – precizní a dokonalé struktury pleti a vlasů. Ty vám ušetří opravdu hodně času, protože stačí nahradit původní strukturu tou naší…a máte hotovo.

Technická kvalita

Série obsahuje přes tisíc souborů ve formátech JPEG a PSD. Drtivá většina zdrojů je nafocena v 50mpx rozlišení na Canon 5DS R a profesionálně převedena z RAWu. Můžete je tedy použít do jakkoliv ambiciózního projektu. Nafoceny jsou na bílém nebo černém pozadí a tam, kde to dává smysl (hlavně přírodní elementy) jsme některé rovnou vymaskovali.

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper’s Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

Cena vč DPH: 990 Kč
Verze k dispozici*
  • Online stažení
  • USB Flash
V prodeji * zvolíte v košíku

Detaily

Lektor: 
Stanislav Petera
K dispozici: 
Online stažení, USB Flash