12.05.2024 - Český Ráj

Zážitkový seminář: Akt v letním stylu

Akt do hloubky a na úrovni

Pojďte s námi prožít rozmarné, lechtivé léto v podání těch nejkrásnějších modelek na kouzelných lokacích v Českém Ráji. Čeká vás něžná, rafinovaná krása, skvěle vymyšlené situace a propracované rekvizity.

Fotit budeme na nádherných lokacích v přírodě, ve skalách, hlubokých lesích i u nejkrásnějšího českého rybníku. Čeká vás zážitkové focení, na které hned tak nezapomenete.

Během semináře se naučíte správně namíchat všechny ingredience, ze kterých se dobrý akt skládá. Pózu, světlo a styling i rekvizity. To všechno vám vysvětlíme, prakticky předvedeme a během dne vám bude k dispozici profesionální tým asistentů, kteří vám pomohou vaše fotky dovést až k dokonalosti.

Pokud s námi chcete navázat na staletou uměleckou tradici a zobrazit nádheru a křehkost ženského těla pomocí umělecké fotky, tento seminář je přesně pro vás.

Odnesete si jak nové technické znalosti a dovednosti, tak špičkové fotky portfolia. Seminář bude rozdělen na dvě části. Začneme briefingem, kde probereme technickou stránku věci, povíme si něco o pózování, svícení, kompozici, i práci s týmem.

Následovat bude praktická část, ve které si sami všechno vyzkoušíte, s různými modelkami a na několika rozmanitých lokacích. Dostanete k dispozici světla, tým asistentů a naprosto epickou lokaci. A samozřejmě profesionální modelky a naprosto jedinečné rekvizity k tomu. Na úrovni, kterou v čechách nenajdete.

Na konci dne budete mít jak dechberoucí fotky do portfolia, tak technické znalosti, které vám umožní podobné focení dát dohromady sami. A je vcelku jedno, jestli chcete fotit akty s pro vlastní potěšení, nebo plánujete rozvíjet svou profesionální kariéru uměleckého fotografa.

Jednodenní seminář je určen pro malou skupinu účastníků. Jde o jednorázovou akci, která se nebude opakovat. Podmínkou účasti je rutinní ovládání foťáku, alespoň lehké zkušenosti s focením lidí a vlastní doprava na místo.

Program semináře

Seminář se koná 12. května 2024 v Českém Ráji.

  • 09.00 – 10.00 – Briefing: Světlo, kompozice, pózování
  • 10.00 – 12.00 – Focení
  • 12.00 – 13.00 – Pauza na oběd
  • 13.00 – 14.00 – Briefing: Pokročilá práce se světlem a pózou
  • 14.00 – 17.00 – Focení

Praktické informace:

Seminář se koná 12. května 2024 od 9h ráno do 17h na lokacích v Českém Ráji. Cena nezahrnuje dopravu na místo, ubytování ani stravu. Budete potřebovat vlastní fotoaparát s objektivy, které běžně používáte. Počet míst na tomto workshopu je omezen. Podmínkou účasti je rutinní ovládání foťáku, alespoň lehké zkušenosti s focením lidí a vlastní doprava na místo.

Fotografie, použité na stránce semináře jsou ilustrační. Slouží jako popis nálady, světla, lokací a stylingu, na který se můžete na semináři těšit. Ve většině případů nejsme jejich autory.

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper’s Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

Cena vč DPH: 4 990 Kč
Obsazeno

Detaily

Volná místa: 
0 (z 15)
Lektor: 
Stanislav Petera