Video: Kompletní průvodce

Velká videa s malým týmem

Naučte se tvořit velkolepá videa. S malým rozpočtem a kompaktním týmem. Předáme vám znalosti a zkušenosti, které jsme za posledních několik let nabrali při práci na reklamách pro komerční klienty, zbrojní firmy i státní správu.

Naší specialitou je práce v malém týmu, pod časovým tlakem a v obtížných podmínkách. Díky tomu jsme se naučili pracovat skutečně rychle, efektivně a směřovat energii i pozornost tam, kde má největší efekt. Přesně to se v této sérii naučíte i vy.

Série vyjde 30.7., předobjednávky rozešleme, jakmile skončí předprodej. Omlouváme se za zpoždění.

Od začátku do konce

Naučíte se naplánovat, zprodukovat, natočit i sestříhat video, které obstojí jako profesionální reklamní spot. Budeme se věnovat jak technické stránce a jednotlivým řemeslným dovednostem, tak pokročilejším aspektům vyprávění a práci s emocemi.

Pro koho?

Série je určena jak začínajícím filmařům, tak všem, kdo už mají s natáčením zkušenosti, ale chtějí posunout svou tvorbu na novou úroveň.

Od koho se budete učit?

Náš tým se poslední tři roky věnuje pod značkou StratCom Studio především tvorbě pro zbrojní průmyslvelká herní studia a státní správu. Za tu dobu jsme vytvořili desítky komerčních spotů, některé z nich jsou ke shlédnutí zde:

Obsah série:

Plánování

– Příběh a jeho skladba
– Scénář
– Storyboardy, moodboardy
– Komunikace s klientem, rozpočet

Produkce

– Lokace
– Herci
– Kostýmy a rekvizity
– Kamerová technika
– Rozpočet
– Smlouvy
– Organizace většího natáčení

Technika

– Kamery
– Objektivy
– Stabilizační systémy
– Světlo
– Zvuk
– Náhledové monitory a bezdrátové systémy
– Ostření
– Zálohování
– Další technika
– Doporučení k nákupu

Světlo

– Využití denního světla
– Difuze, odrazy, zastínění
– Práce s trvalými filmovými světly
– Svícení interiérů
– Svícení exteriérů
– Extrémní podmínky

Kompozice a filmová řeč

– Základy kompozice
– Skladba obrazu
– Typy záběrů
– Střídání záběrů v příběhu
– Pohyb kamery

Na setu

– Řízení týmu
– Role a zodpovědnost jednotlivých profesí
– Do čeho investovat, co vynechat
– Praktická ukázka natáčení
– Řešení problémů
– Organizace velkého natáčení

Postprodukce

– Střih, rytmus
– Grading
– Zvuk a sound design
– Obrazová postprodukce
– Nastavení pro export

Co si odnesete?

Po shlédnutí série budete přesně vědět, jak na sebe jednotlivé části procesu navazují a budete umět sami vytvořit reklamní spot. Budete ovládat kompozici a vyprávění příběhu, budete si umět nasvítit scénu a vymyslet pohyb kamery.

Budete mít pod kontrolou celý tým, zvládnete zorganizovat natáčecí den a udržet pozornost tam, kde je třeba. Nakonec dokážete vzít natočený materiál a dostat z něj maximum díky střihu, zvuku a color gradingu.

Informace o předprodeji

Výuková série Video: Kompletní průvodce vychází 30. července 2024 za plnou cenu 4.990 Kč. V předprodeji ho pořídíte ve druhé vlně za 1.790 Kč, pokud objednáte dost brzy po spuštění předprodeje.

Formát videa

Všechna videa jsou ve Full HD rozlišení ve formátu .mp4 a zasíláme je buď na USB Flash, případně můžete zvolit verzi ke stažení. Přehrát je můžete na jakémkoliv počítači (Windows i Mac) a většině tabletů.

Radovan Bartek

Talentovaný fotograf, retušér z Jihlavy, který se zaměřuje na větší grafické úpravy ve svých fotografiích.

Jeho fotografie jsou různorodé, od portrétů až po velké montáže, které mnohdy připomínají plakáty velký filmů. Mezi jeho nejoblíbenější žánry patří fotografování a retuše portrétů a fotografické montáže / koláže, photobashing se zaměřením na báje, filmové žánry, fantasy a sci-fi.

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper’s Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

Cena vč DPH: 1 790 Kč
Verze k dispozici*
  • Online stažení
  • USB Flash
Předprodej * zvolíte v košíku

Detaily

Lektor: 
Radovan Bartek, Stanislav Petera
K dispozici: 
Online stažení, USB Flash