Montáže 4.0

Rychlost, efektivita a naprostá tvůrčí svoboda.

Rychlost, efektivita a naprostá tvůrčí svoboda. Montáže 4.0 přináší lehkost, jakou jste ve tvorbě profesionálních fotomontáží ještě nezažili. Nové nástroje, neuvěřitelně elegantní workflow i robustní teoretická část.

Montáže 4.0 jsou revoluční série. Zrychlí vaši práci v Photoshopu a otevřou vám dveře k projektům, do kterých byste se v minulosti vůbec nepouštěli. Velmi rychle zjistíte, že tvořit velkolepá díla nebylo nikdy snazší. Díky novým technikám budete daleko rychlejší, přesnější a hlavně kreativnější.

Dveře kreativity dokořán.

Zapomeňte na složité nástroje, zdlouhavé maskování nebo obtížné shánění jednotlivých zdrojů. Montáže 4.0 přináší čirou a ničím nespoutanou tvůrčí radost. Díky novinkám v Photoshopu, asistenci umělé inteligence a nástrojům 3D můžete konečně roztáhnout svá kreativní křídla.

Profesionální výstupy. Za zlomek času.

Budete pracovat rychleji. Často o stovky procent. Profesionální fotomontáže, architektonické vizualizace i klíčové vizuály zvládnete dokončit daleko rychleji, než jste byli zvyklí. V nejlepší možné kvalitě a s naprosto precizními výstupy, které obstojí i jako mnohametrové tisky. Nebo třeba 8K prezentace.

Komerční nasazení? Ano.

Všechny nástroje, postupy i techniky sami testujeme. V intenzivním komerčním nasazení a na reálných zakázkách. Můžete si tak být jistí, že dostáváte skutečně funkční postupy, které obstojí i v žáru blížících-se deadlinů.

Záda vám bude krýt jak propracované workflow, díky kterému mají jednotlivé fáze fotomontáže jasně dané pořadí, začátek i konec, tak robustní teoretická část. Teoretické části jsou u montáží nezbytné a znalost základů je přesně to, co odlišuje profesionála od nadšeného amatéra.

Pro fotografy.

Jednoduchá výměna nebe, zasazení člověka do jiného prostředí, nebo rovnou celý nový svět? Montáže 4.0 jsou pro fotografy jako dělané. Naučíte se pracovat v jasně a srozumitelně vysvětleném systému, kde na sebe jednotlivé kroky navazují. Nová série také obsahuje nespočet praktických kapitol, kde se naučíte řešit všechny typické problémy, na které můžete jako fotograf narazit.

Pro grafiky a art directory.

Klíčové vizuály, produktové montáže, vizualizace. Ale také rychlé skicy do výběrových řízení, nebo bleskové montáže pro sociální sítě. Na nové sérii se naučíte, jak jednotlivé typy zakázek zpracovat rychle a s radostí. Dozvíte se také, jak si zorganizovat zdrojové soubory, aby vám případné připomínky od klienta nezkazily den i jak pracovat s dalšími umělci, ať už kreslíři storyboardů, grafiky nebo 3D umělci.

Co je nového?

Montáže 4.0 jsou od základu přepracovaná série, která představuje nové, snazší a efektivnější workflow při tvorbě profesionálních fotomontáží. Provede vás od plánování, tvorbu storyboardů, obstarání zdrojů a jejich sjednocení až po pokročilé techniky práce se světlem, perspektivou nebo využití AI a 3D zdrojů.

Díky novým nástrojům i technikám se dramaticky zkrátila doba, kterou je nutné v Photoshopu trávit a nové workflow vám svou jednoduchostí, čistotou a elegancí vezme dech. Doslova.

Kompletní obsah:

Základy

 • Jednoduchá fotomontáž
 • Rychlé vymaskování objektů
 • Sjednocení zdrojů

Pokročilejší montáž

 • Organizace souboru u větších montáží
 • Práce v jedno-, dvou- a tříbodové perspektivě
 • Pokročilé maskování
 • Práce s hloubkou ostrosti
 • Reklamní retuše
 • Finální tipy & triky (zrno, šum)

Technické bloky

 • Jak vybrat a nastavit grafický tablet
 • Jak vybrat a nastavit displej
 • Počítač pro rozsáhlejší montáže

Teoretické bloky

 • Workflow a jednotlivé fáze montáže
 • Organizace souboru
 • Jak si nafotit fotit zdroje
 • Perspektiva
 • Fotobanky
 • Práce s 3D zdroji
 • Práce s AI zdroji

Technické záležitosti

Záznam je natočen v profesionálním zvukovém studiu a v QHD (2560×1440) rozlišení. Série samozřejmě obsahuje i všechny zdrojové .PSD soubory, které budete potřebovat. Předvádíme vždy v poslední anglické verzi Adobe Photoshop. U všech anglických názvů jsou navíc uvedeny i jejich české ekvivalenty.

Podmínky předprodeje

Výukové video Montáže 4.0 vychází 7. dubna 2024 za plnou cenu 2.990 Kč. V předprodeji můžete sérii pořídit za zvýhodněnou cenu 1290 Kč. Všechny objednávky z předprodeje rozesíláme v den vydání.

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper’s Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

Radovan Bartek

Talentovaný fotograf, retušér z Jihlavy, který se zaměřuje na větší grafické úpravy ve svých fotografiích.

Jeho fotografie jsou různorodé, od portrétů až po velké montáže, které mnohdy připomínají plakáty velký filmů. Mezi jeho nejoblíbenější žánry patří fotografování a retuše portrétů a fotografické montáže / koláže, photobashing se zaměřením na báje, filmové žánry, fantasy a sci-fi.

DVD edici Profesionální Postprodukce v3 mohu vřele doporučit všem fotografům, kteří se věnují nebo chtějí věnovat portrétní a reklamní fotografii a mají chuť své fotky výrazně upravovat. Jedná se o kvalitní produkt, u kterého platí, že za zaplacenou částku dostanete mnohem víc informací, než byste mohli čekat.

Ze své zkušenosti mohu říct, že zejména postupy zmíněné pro retuše a maskování jsou věci, které mi ušetřily spoustu času. Těch sedm hodin rozhodně stálo za to.

Výuková sada je zaměřena především na portrétní, módní a reklamní fotografii, a proto pokud vás tato oblast zajímá a rádi byste se v ní zdokonalili, rozhodně mohu výuková DVD od Light Garden academy doporučit. Nejenže se naučíte perfektně ovládat pokročilé nástroje Photoshopu, ale nahlédnete i pod pokličku toho, jak se dělají profesionální retuše a fotomontáže.

Cena vč DPH: 1 290 Kč
Verze k dispozici*
 • Online stažení
 • USB Flash
V prodeji * zvolíte v košíku

Detaily

Lektor: 
Stanislav Petera, Radovan Bartek
Délka: 
12 hodin
Počet kapitol: 
75
Formát: 
QHD
K dispozici: 
Online stažení, USB Flash

Hodnocení (4)

DVD jsem obdržela minulý týden a chodím teď z práce dřív, abych se podle nich mohla učit a vytvářet ty změny na zdrojových fotografiích. :o) Myslím si, že je to velmi povedená série, jsem nadšená. Moc děkuji, jen tak dál, vámi tvořené materiály na trhu chybí...

J. Voleská 15.12.2021

DVD Profesionalni postprodukce dorazili, videl som ich na dvakrat a nemozem spavat... su uplne namakane, kvalita zvuku je vyborna, obraz perfektny... myslim, ze keby som k nim posadil mojho psa, tak sa musi naucit retusovat... vsetkym odporucam

Martin Krystýnek 08.12.2021

DVD jsou naprosto uzasna :) perfektni zpracovani, jednoduche a srozumitelne vedeni, rychle dosazeni vysledku i vyborna technicka kvalita :)

Marie Korpancová 06.12.2021

Tak jsem viděl celou novou serii a je perfektní po všech stránkách (kvalita, zvuk, obsah). Mám již tu první a serii o světle a pokaždé mi to přinese něco nového. Nebo se dozvim jak něco co používám dělat jednodušeji. Je dobře, že druhá serie vznikla. Určitě pokračujte dál.

Jiří Granilla 06.12.2021