Kreativní fotografické techniky

Popusťte uzdu kreativitě

Tvůrčí a hravá série, která rozšíří vaše fotografické dovednosti a obohatí vaše portfolio. Čeká vás light painting, anamorfické objektivy, svícení laserem či projektorem, práce s UV světlem a mnoho dalších zábavných taškařic. Věnovat se budeme technikám, které jste vždycky chtěli zkusit, jen jste nevěděli, jak na ně. A také technikám, o kterých jste nikdy neslyšeli, ale rozhodně byste je měli znát.

Vyzkoušíte si co možná největší repertoár věcí, ke kterým se normálně nedostanete, abyste pochopili zákonitosti a mohli se sami rozhodnout, zda je zahrnete do své běžné fotografické praxe.

Série je rozdělená na čtyři hlavní části: Světlo, objektivy, efekty a postprodukce.

Světlo

Se světlem se dá čarovat, kouzlit a experimentovat daleko za hranicemi běžné fotografické tvorby. Naučíte se kreativně pracovat s projektorem, laserem, nebo třeba UV světlem. Ukážeme si, jak vytvořit noblesní atmosféru černobílé noir fotografie. Budeme se věnovat práci s barvami a jejich kombinacemi, vyzkoušíte si profesionální projekční nástavce a chybět nebude ani profesionální light painting v kontextu fotografie lidí. Cílem je, abyste rozšířili svůj repertoár a pochopili, že kreativní fotografické svícení opravdu nemusí být jen blesky či LED panely.

Objektivy

V objektivech je schované kouzlo. Čekají na vás profesionální filmové objektivy, veledrahé anamorfické objektivy, fotografická starosklíčka i různá udělátka typu Lensbaby. Vyzkoušíte si práci s objektivy, které mají skutečný charakter a dokážou ho přenést i do fotek. Chybět nebude ani praktická a poučná sekce o tom, co s čím funguje dohromady, jaké používat adaptéry i jak obejít nejrůznější technická omezení, která práce s těmito kusy přináší.

Filtry & Efekty

Mlha, křišťál, silonky či efektové filtry. Poslední část semináře budeme věnovat dalším střípkům, které nepatří do žádné z předchozích dvou kategorií. Naučíte se správně, rychle a efektivně využívat různé typy mlhostrojů, tvořit optické efekty před objektivem a chybět nebude ani sekce o zajímavých efektových filtrech.

Obsah série:

Světlo

– Klasické Holywoodské svícení
– Light painting
– UV světlo a make-up
– Kreativní využití barev
– Svícení projektorem
– Laser
– Projekční nástavec
– Další kreativní způsoby svícení
– Zrcadla

Objektivy & filtry

– Klasické filmařské objektivy
– Starosklíčka
– Anamorfické objektivy
– Efektové filtry
– Lensbaby

Efekty

– Optické efekty (způsoby dofrakce a změkčení obrazu)
– Práce s dýmem a mlhou v různých formách
– Krativní efekty na focení
– Využití čoček a zrcadel
– Umělý sníh a námraza
– Speciální make-up
– Dlouhý čas vs záblesk

Postprodukce

– Kreativní a jedinečné způsoby práce s barvou
– Utajené a obskurní efekty
– Práce se strukturou fotografie

Informace o předprodeji

Výukové video Kreativní fotografické techniky vychází 31. května 2024 za plnou cenu 2.490 Kč. V předprodeji ho pořídíte ve druhé vlně za 1.290 Kč, pokud objednáte dost brzy po spuštění předprodeje.

Formát videa

Všechna videa jsou ve Full HD rozlišení ve formátu .mp4 a zasíláme je buď na USB Flash, případně můžete zvolit verzi ke stažení. Přehrát je můžete na jakémkoliv počítači (Windows i Mac) a většině tabletů.

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper’s Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

Cena vč DPH: 1 290 Kč
Verze k dispozici*
  • Online stažení
  • USB Flash
Předprodej * zvolíte v košíku

Detaily

Lektor: 
Stanislav Petera
K dispozici: 
Online stažení, USB Flash