Kreativní fotografické techniky

Popusťte uzdu kreativitě

Tvůrčí a hravá série, která rozšíří vaše fotografické dovednosti a obohatí vaše portfolio. Čeká vás light painting, anamorfické objektivy, svícení laserem či projektorem, práce s UV světlem a mnoho dalších zábavných taškařic. Věnovat se budeme technikám, které jste vždycky chtěli zkusit, jen jste nevěděli, jak na ně. A také technikám, o kterých jste nikdy neslyšeli, ale rozhodně byste je měli znát.

Vyzkoušíte si co možná největší repertoár věcí, ke kterým se normálně nedostanete, abyste pochopili zákonitosti a mohli se sami rozhodnout, zda je zahrnete do své běžné fotografické praxe.

Série vyjde 15.7., předobjednávky rozešleme, jakmile skončí předprodej. Omlouváme se za zpoždění.

Série je rozdělená na čtyři hlavní části: Světlo, objektivy, efekty a postprodukce.

Světlo

Se světlem se dá čarovat, kouzlit a experimentovat daleko za hranicemi běžné fotografické tvorby. Naučíte se kreativně pracovat s projektorem, laserem, nebo třeba UV světlem. Ukážeme si, jak vytvořit noblesní atmosféru černobílé noir fotografie. Budeme se věnovat práci s barvami a jejich kombinacemi, vyzkoušíte si profesionální projekční nástavce a chybět nebude ani profesionální light painting v kontextu fotografie lidí. Cílem je, abyste rozšířili svůj repertoár a pochopili, že kreativní fotografické svícení opravdu nemusí být jen blesky či LED panely.

Objektivy

V objektivech je schované kouzlo. Čekají na vás profesionální filmové objektivy, veledrahé anamorfické objektivy, fotografická starosklíčka i různá udělátka typu Lensbaby. Vyzkoušíte si práci s objektivy, které mají skutečný charakter a dokážou ho přenést i do fotek. Chybět nebude ani praktická a poučná sekce o tom, co s čím funguje dohromady, jaké používat adaptéry i jak obejít nejrůznější technická omezení, která práce s těmito kusy přináší.

Filtry & Efekty

Mlha, křišťál, silonky či efektové filtry. Poslední část semináře budeme věnovat dalším střípkům, které nepatří do žádné z předchozích dvou kategorií. Naučíte se správně, rychle a efektivně využívat různé typy mlhostrojů, tvořit optické efekty před objektivem a chybět nebude ani sekce o zajímavých efektových filtrech.

Obsah série:

Světlo

– Klasické Holywoodské svícení
– Light painting
– UV světlo a make-up
– Kreativní využití barev
– Svícení projektorem
– Laser
– Projekční nástavec
– Další kreativní způsoby svícení
– Zrcadla

Objektivy & filtry

– Klasické filmařské objektivy
– Starosklíčka
– Anamorfické objektivy
– Efektové filtry
– Lensbaby

Efekty

– Optické efekty (způsoby dofrakce a změkčení obrazu)
– Práce s dýmem a mlhou v různých formách
– Krativní efekty na focení
– Využití čoček a zrcadel
– Umělý sníh a námraza
– Speciální make-up
– Dlouhý čas vs záblesk

Postprodukce

– Kreativní a jedinečné způsoby práce s barvou
– Utajené a obskurní efekty
– Práce se strukturou fotografie

Informace o předprodeji

Výukové video Kreativní fotografické techniky vychází 15. července 2024 za plnou cenu 2.490 Kč. V předprodeji ho pořídíte ve druhé vlně za 1.290 Kč, pokud objednáte dost brzy po spuštění předprodeje.

Formát videa

Všechna videa jsou ve Full HD rozlišení ve formátu .mp4 a zasíláme je buď na USB Flash, případně můžete zvolit verzi ke stažení. Přehrát je můžete na jakémkoliv počítači (Windows i Mac) a většině tabletů.

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper’s Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

Cena vč DPH: 1 290 Kč
Verze k dispozici*
  • Online stažení
  • USB Flash
Předprodej * zvolíte v košíku

Detaily

Lektor: 
Stanislav Petera
K dispozici: 
Online stažení, USB Flash