Fine Art Portrét: Světlo

Práce se světlem očima umělce

Vezmeme vás za hranice. Za hranice obyčejného svícení, nudných pouček a nezáživné preciznosti. Na nové sérii se na světlo podiváme očima umělce. Zapomeneme na chvíli všechny poučky i pravidla a společně objevíme nečekané, kreativní a zábavné způsoby, jak svítit portrét.

Budeme používat barvy, struktury i neobvyklé zdroje. Budeme světlo lámat, ohýbat i blokovat. Uděláme všechno pro to, abychom do vaší portrétní tvorby vnesli nový, čerstvý a neokoukaný vítr.

Krom toho se podíváme i na historické svícení, které spoustu fotografů přitahuje. Začneme barokními malíři (ano, Rembrandt), pokračovat budeme svícením ze začátků velkoformátové fotografie a historickou sekci zakončíme portréty ve stylu hvězd stříbrného plátna. Nebude chybět ani výlet do klasické ruské portrétní školy, která je mezi uměleckými fotografy velmi oblíbená.

Série je určena pro všechny, kdo chtějí rozšířit své dovednosti při práci se světlem, objevit nové možnosti a vnést do své tvorby kreativitu a hravost.

Stručný obsah

Série Fine Art Portrét: Světlo je rozdělena do tří základních bloků (všechny fotografie jsou ilustrační):

Blok 1: Odkaz dávných fotografů

 • Foť jako malíř (Světo v renesančních a barokních portrétech)
 • Stříbrné plátno (Jak nasvítit portrét jako z legendárního studia Harcourt v Paříži)
 • Ruská škola (Jak na něžné umelecké portréty ruských fotografů)

Blok 2: Experimentální techniky

 • Laser (Jak ho použít, proč ho používat a jak to může dopadnout)
 • Blokování a stínění (Práce se stínem a negativním prostorem, zastiňování světelných zdrojů)
 • Barvy (Komplexní svícení za použití barev)

Blok 3: Praktické rady

 • Jak na strukturované pozadí
 • Čím vším se dá svítit
 • Jak si poradit se oblečením a make-upem

Komu je série určena?

Ve zkratce: všem fotografům. Je jedno, jestli fotíte jen s přirozeným světlem, máte ateliér kde fotíte rodiny nebo budujete kariéru reklamního fotografa. Se světlem by měl umět pracovat každý fotograf a tato série vás to naučí. Předpokládá základní znalost práce s fotoaparátem, nic jiného ale nepotřebujete.

Formát videa

Všechna videa jsou ve Full HD rozlišení ve formátu .mp4. Přehrát je můžete na jakémkoliv počítači (Windows i Mac) a většině tabletů.

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper’s Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

Cena vč DPH: 1 490 Kč
Verze k dispozici*
 • Online stažení
 • USB Flash
V prodeji * zvolíte v košíku

Detaily

Lektor: 
Stanislav Petera
K dispozici: 
Online stažení, USB Flash